Menu
Klubnyt 02. juli kl. 11:22
Nyt æresmedlem i LUIF: Eli Jensen I forbindelse med LUIFs 60 års jubilæum blev Eli Jensen udnævnt til nyt æresmedlem
Klubnyt
Formandens tale ved LUIF’s 60 års jubilæumsreception
Klubnyt
Opdatering af LUIFs historie
Klubnyt
Falster vs. Lolland
Klubnyt
Formanden har ordet
Kommende kampe
August 2017
23.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
24.
torsdag
18.30
Greve Fodbold
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Greve Idræts Center
LUIF
Greve Idræts Center
24.
torsdag
18.30
Tingsted
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Tingsted stadion
B1938/HIF/LUIF
Tingsted stadion
26.
lørdag
13.00
HIK
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Kunst, HIK
Nykøbing FC
Kunst, HIK
26.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
LUIF´s anlæg
SB
LUIF´s anlæg
26.
lørdag
15.30
Væggerløse
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
LUIF
Garant Arena
27.
søndag
13.00
Herlufsholm GF
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Nykøbing FC
Herlufsholm Stadion
27.
søndag
13.30
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Travbanen Bane C
Nykøbing FC
Tårnby Stadion
Travbanen Bane C
28.
mandag
18.45
Utterslev
Herrer
M+40
Veteran 8-mands • p1
Horslunde stadion
LUIF
Horslunde stadion
29.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Vordingborg IF
Idestrup stadion
30.
onsdag
18.45
LUIF
Herrer
M+32
Old Boys 2 • p2
LUIF´s anlæg
Tingsted
LUIF´s anlæg
31.
torsdag
18.00
Rønnede IF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Rønnedehallen
B1938/HIF/LUIF
Rønnedehallen
31.
torsdag
18.30
Branderslev IF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
Branderslev stadion
LUIF
Branderslev stadion
31.
torsdag
18.30
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Herfølge Stadion
Nykøbing FC
Herfølge Stadion
September 2017
2.
lørdag
10.00
B. 73, Slagelse
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Stadion Vest
Nykøbing FC
Stadion Vest
2.
lørdag
12.00
Præstø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Præstø Stadion
B1938/HIF/LUIF
Præstø Stadion
2.
lørdag
12.45
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Vemmelev SGI
Anlæg nord (01)
2.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Slagelse B&I
Anlæg nord (01)
2.
lørdag
14.00
Haslev FC
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
HFC's Klubhus
LUIF
HFC's Klubhus
3.
søndag
10.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
B 1938
LUIF´s anlæg
3.
søndag
11.15
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
4.
mandag
18.30
LUIF
Herrer
M+40
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
MB
LUIF´s anlæg
5.
tirsdag
18.15
Eskilstrup
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Eskilstrup stadion
LUIF
Eskilstrup stadion
5.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
IF Svend Gønge
Horbelev stadion
6.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
6.
onsdag
18.30
Errindlev
Herrer
M+32
Old Boys 2 • p2
Errindlev stadion
LUIF
Errindlev stadion
7.
torsdag
18.00
Mern UIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Mern Stadion
B1938/HIF/LUIF
Mern Stadion
9.
lørdag
13.00
Vordingborg-Ørslev
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
9.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
LUIF´s anlæg
NAB
LUIF´s anlæg
9.
lørdag
14.30
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
A 27
Anlæg nord (01)
9.
lørdag
15.30
LUIF
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
LUIF´s anlæg
Herlufsholm GF
LUIF´s anlæg
10.
søndag
14.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Tuse IF
Anlæg nord (01)
11.
mandag
18.15
Guldborg
Herrer
M+40
Veteran 8-mands • p1
Guldborg stadion
LUIF
Guldborg stadion
11.
mandag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Væggerløse
Idestrup stadion
12.
tirsdag
18.15
ØUB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Øster Ulslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Øster Ulslev stadion
13.
onsdag
18.15
LUIF
Herrer
M+32
Old Boys 2 • p2
LUIF´s anlæg
Guldborg
LUIF´s anlæg
14.
torsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
14.
torsdag
18.30
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Nykøbing FC
Lillevang Idrætscenter
16.
lørdag
11.00
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
Nykøbing FC
Køge Stadion
16.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Anlæg nord (01)
16.
lørdag
15.30
Køge BK
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Køge Stadion
LUIF
Køge Stadion
17.
søndag
10.00
SB
Omklædning 1
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
SB´s anlæg
Stadion
B1938/HIF/LUIF
Omklædning 2
SB´s anlæg
Stadion
17.
søndag
10.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
SB
LUIF´s anlæg
17.
søndag
10.45
TGB
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
TGB´s anlæg
LUIF
TGB´s anlæg
17.
søndag
11.00
Møns FK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Stege Stadion
B1938/HIF/LUIF
Stege Stadion
18.
mandag
18.00
LUIF
Herrer
M+40
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
TGB (2)
LUIF´s anlæg
19.
tirsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
19.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Tingsted
Idestrup stadion
20.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
20.
onsdag
18.00
LUIF
Herrer
M+32
Old Boys 2 • p2
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
22.
fredag
17.30
DMI/B1990
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Nysted Stadion
B1938/HIF/LUIF
Nysted Stadion
23.
lørdag
11.30
Jægersborg BK
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Jægersborg
Nykøbing FC
Jægersborg
23.
lørdag
12.00
Greve Fodbold
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Greve Idræts Center
Nykøbing FC
Greve Idræts Center
23.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov
LUIF´s anlæg
23.
lørdag
15.30
LUIF
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
LUIF´s anlæg
Systofte
LUIF´s anlæg
24.
søndag
11.15
NAB
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Nr. Alslev stadion
LUIF
Nr. Alslev stadion
24.
søndag
13.00
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Herlufsholm GF
Anlæg nord (01)
25.
mandag
17.45
LUIF
Herrer
M+40
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
27.
onsdag
17.45
Eskilstrup
Herrer
M+32
Old Boys 2 • p2
Eskilstrup stadion
LUIF
Eskilstrup stadion
27.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Nyråd IF
Horbelev stadion
30.
lørdag
09.45
Nykøbing FC
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Anlæg nord (01)
B1938/HIF/LUIF
Anlæg nord (01)
30.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Nykøbing FC
Ledøje Idrætscenter
30.
lørdag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
HB Køge Pigefodbold
Anlæg nord (01)
30.
lørdag
12.00
Næstved I.F.
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Næstved Stadion
LUIF
Næstved Stadion
30.
lørdag
13.30
ØUB
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
Øster Ulslev stadion
LUIF
Øster Ulslev stadion
30.
lørdag
14.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (1)
LUIF´s anlæg
30.
lørdag
14.30
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Næstved I.F.
Anlæg nord (01)
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
3.
tirsdag
17.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
Nyråd IF
Horbelev stadion
4.
onsdag
17.30
Nykøbing FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Anlæg nord (01)
B1938/HIF/LUIF
Anlæg nord (01)
6.
fredag
17.15
FC Nakskov
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
OK+ stadion
B1938/HIF/LUIF
OK+ stadion
7.
lørdag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
B. 73, Slagelse
Anlæg nord (01)
7.
lørdag
12.00
Vemmelev SGI
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vemmelevhallen
Nykøbing FC
Vemmelevhallen
7.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
LUIF´s anlæg
B. Frem
LUIF´s anlæg
7.
lørdag
15.30
LUIF
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
LUIF´s anlæg
Brøndby
LUIF´s anlæg
7.
lørdag
19.00
Væggerløse
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
8.
søndag
11.30
B 1903
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
B1903
Nykøbing FC
B1903
8.
søndag
13.00
Ishøj IF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ishøj Idrætscenter
Nykøbing FC
Ishøj Idrætscenter
10.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Mern UIF
Idestrup stadion
11.
onsdag
17.15
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Møns FK
Horbelev stadion
12.
torsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Karise IK
Horbelev stadion
14.
lørdag
13.00
Ringsted IF
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Ringsted Stadion
LUIF
Ringsted Stadion
14.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
AB Tårnby
Anlæg nord (01)
14.
lørdag
15.00
Tuse IF
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Tusehallen
Nykøbing FC
Tusehallen
15.
søndag
11.00
Langebæk Alliancen
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Stensved Stadion
B1938/HIF/LUIF
Stensved Stadion
15.
søndag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Vordingborg-Ørslev
Anlæg nord (01)
15.
søndag
13.00
Nykøbing FC
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
LUIF
Anlæg nord (01)
15.
søndag
13.00
DMI
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
DMI´s anlæg
LUIF
DMI´s anlæg
22.
søndag
10.45
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
22.
søndag
13.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg

Støt vores sponsorer - de støtter os

Støt vores sponsorer - de støtter os

Støt vores sponsorer - de støtter os

#LUIFLIVE

LIVESCORE