Menu
Seniornyt 08. marts kl. 13:31
Status på opstarten for LF og Serie 1 truppen Her en status på opstarten fra LF/Serie 1 trupperne
Klubnyt
Kontingentbetaling forår 2017
U12
Vores U12 mødte NFCs ditto i en træningskamp på det nye kunstbaneanlæg ved Zoo
Klubnyt
Generalforsamling 2017 - OBS NY DATO
Klubnyt
LUIF indendørsturnering 2017
Kommende kampe
April 2017
1.
lørdag
14.00
Listrup U&IF
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
LUIF´s anlæg
Nordfalster FB
LUIF´s anlæg
2.
søndag
11.00
Væggerløse BK
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
Garant Arena
Listrup U&IF
Garant Arena
5.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Idestrup stadion
Eskilstrup
Idestrup stadion
8.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Horslunde
LUIF´s anlæg
8.
lørdag
15.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
ØUB
LUIF´s anlæg
9.
søndag
10.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC (2)
LUIF´s anlæg
12.
onsdag
19.00
FC Nakskov
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
OK+ stadion
LUIF
OK+ stadion
13.
torsdag
10.45
Nykøbing FC
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
Anlæg syd (21)
LUIF
Anlæg syd (21)
15.
lørdag
14.00
B 1938
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Idestrup stadion
LUIF
Idestrup stadion
19.
onsdag
18.30
NFB/NAB
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Nr. Alslev stadion
Horbelev/LUIF
Nr. Alslev stadion
19.
onsdag
19.00
Østofte GIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Østoftehallen
B1938/HIF/LUIF
Østoftehallen
20.
torsdag
18.30
Nykøbing FC
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Anlæg nord (01)
LUIF
Anlæg nord (01)
21.
fredag
18.30
Horbelev/LUIF
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
NFB/NAB
LUIF´s anlæg
22.
lørdag
15.30
Systofte
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
OK+ Arena
LUIF
OK+ Arena
24.
mandag
19.00
LUIF
Herrer
Veteran
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
TGB (1)
LUIF´s anlæg
25.
tirsdag
18.30
TGB
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
TGB´s anlæg
Horbelev/LUIF
TGB´s anlæg
25.
tirsdag
18.45
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg
26.
onsdag
19.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Idestrup stadion
FC Nakskov
Idestrup stadion
30.
søndag
10.30
Væggerløse
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
LUIF
Garant Arena
30.
søndag
10.45
LUIF
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov
LUIF´s anlæg
30.
søndag
13.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
B. Frem
LUIF´s anlæg
Maj 2017
1.
mandag
19.00
Rudbjerg
Herrer
Veteran
Veteran 8-mands • p1
Rudbjerg FB´s anlæg
LUIF
Rudbjerg FB´s anlæg
3.
onsdag
18.00
NAB/NFB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Nr. Alslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Nr. Alslev stadion
3.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
3.
onsdag
18.30
LUIF
Herrer
Senior
DBU Pokalen • p1
LUIF´s anlæg
Horslunde
LUIF´s anlæg
5.
fredag
18.30
Horbelev/LUIF
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
6.
lørdag
14.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Tingsted (1)
LUIF´s anlæg
7.
søndag
13.00
Væggerløse
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
Garant Arena
LUIF
Garant Arena
7.
søndag
13.00
Horbelev
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
LUIF
Horbelev stadion
8.
mandag
19.00
LUIF
Herrer
Veteran
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
Utterslev
LUIF´s anlæg
9.
tirsdag
18.30
FC Nakskov (2)
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
OK+ stadion
Horbelev/LUIF
OK+ stadion
10.
onsdag
19.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Idestrup stadion
Nykøbing FC
Idestrup stadion
11.
torsdag
19.00
ØUB
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Øster Ulslev stadion
LUIF
Øster Ulslev stadion
14.
søndag
10.45
Horslunde
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
Horslunde stadion
LUIF
Horslunde stadion
14.
søndag
13.00
Tingsted (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
LUIF
Tingsted stadion
15.
mandag
19.00
MB
Herrer
Veteran
Veteran 8-mands • p1
MB's anlæg
LUIF
MB's anlæg
17.
onsdag
18.00
Væggerløse
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
17.
onsdag
18.30
HIF
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Holeby stadion
Horbelev/LUIF
Holeby stadion
18.
torsdag
19.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC (1)
LUIF´s anlæg
19.
fredag
19.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov
LUIF´s anlæg
20.
lørdag
11.00
Horbelev/LUIF
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov (1)
LUIF´s anlæg
20.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
22.
mandag
19.00
LUIF
Herrer
Veteran
Veteran 8-mands • p1
LUIF´s anlæg
Guldborg
LUIF´s anlæg
24.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
24.
onsdag
19.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 8
Idestrup stadion
MB
Idestrup stadion
27.
lørdag
11.00
NFB/NAB
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
Kvickly park
Horbelev/LUIF
Kvickly park
27.
lørdag
13.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre LFS Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Systofte
LUIF´s anlæg
27.
lørdag
15.30
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg

Støt vores sponsorer - de støtter os

Støt vores sponsorer - de støtter os

Støt vores sponsorer - de støtter os

#LUIFLIVE

LIVESCORE